Šeimos židinio uždegimas ir perdavimas vestuvių metu jautri ir graži akimirka. Tai akimirka, kuri neretai paliečia kiekvieną svečią. Juk šeimos židinys įprasmina visos šventės tikslą – naujai susikūrusią šeimą, kuriai linkima šilumos bei namų jaukumo. Bet kada geriausia uždegti ir perduoti šeimos židinį? Ar yra kokios nors šeimos židinio uždegimo taisyklės?
TAIP PAT SKAITYKITE:
Vestuvių metinės pagal metus >>
Šeimos židinio uždegimas
Šeimos židinys – tai tavo šeimos tradicija. Ji neturėtų būti apribota jokiais stereotipais, ar įvairiais įsitikinimais.
Nori, kad tavo šventėje židinį perduotų tik viena mama, tad kodėl gi ne? Juk šeimos židinys reiškia daug daugiau nei vien santuokoje gyvenantys tėvai.
Tebūnie židinys šventės metu būna perduodamas tada, kada jums visiems atrodo geriausia. Galbūt jis galėtų būti uždegtas iškart po šventinės vakarienės, arba po kelių puotos valandų, nebūtinai sulaukus 24 val. Šeimos židinys gali būti perduotas netgi bažnyčioje po santuokos laiminimo.
Tad jis neturėtų būti įpintas į jokias taisykles, nes jo paskirtis ,,nešti“ gražią ir jautrią intenciją apie vertybes naujai sukurtai šeimai.
Ką sakyti perduodant šeimos židinį
Tikiu, kad dažnas mes ieškome gražaus ir jautraus sakinio, ar eiliuotų žodžių einant sveikinti brangaus žmogaus. Šiuo atveju ne išimtis. Perduodant šeimos židinį tikiesi, kad rasti internetinėje erdvėje ir išmokti žodžiai mus išgelbės ir pavers šeimos židinio įteikimo ceremoniją dar gražesnę. Bet sutik, kad ypač eiliuotos ir sparnuotos frazės čia mažiausiai tinka.
Perduodant šeimos židinį savo vaikui, įdukrai, ar sesei, broliui visi išsakyti žodžiai turėtų būti asmeniški, jautrūs ir šilti. Įprasmink savo vertybes apie šeimą keliuose sakiniuose. Susirašyk ant lapo kas tau svarbu šeimoje? Ką gali simbolizuoti perduodama ugnis? Gal šeimos jaukumą, nuolatinį tobulėjimą, pagarbą, meilę? Ką norėtum pasakyti kiekvienam iš jų ir bendrai reziumuok į paprasta fraze: ,,tebūnie ši ugnis Jūsų abiejų kelio šviesa lydima meilės ir palaikymo“.
Atmink, kad grožis slypi paprastume, o ne sparnuotose frazėse, kurios ne visada ir ne visur tinka.
Ką sakyti priimant šeimos židinį
Kaip žengiant prie altoriaus ir tariant žodį ,,sutinku“ virpės balsas, taip ir priimant šeimos židinį, būtent tą akimirką gali apimti jaudulys. Juk čia pat sustoji ir aiškiai supranti – jūs ką tik sukūrėt šeimą ir prieš visus davėt žodį rūpintis ją, puoselėti ir auginti. Tai vertybės, kurias privalai sergėti, o artimųjų, ar brangių žmonių perduotas šeimos židinys tik sustiprina jausmus.
Tad priimant šeimos židinį būtina padėkoti. Kalbėkite abu vienas paskui kitą, juk tikėtina, kad židinį perduos iš abiejų pusių esantys šeimos nariai, tad abu turite kažką pasakyti. Be padėkos paantrinkit tėvam, ar artimiesiems ir pasakykit, kad priimdami šį židinį įsipareigojat, kad jūsų šeimoje visada būtų darna, rūpestis ir auginama meilė. Kad vertinate tai, ką gavote iš jų. Kad pasistengsite rusenti šią ugnį, o esant nors menkiausiai ,,audrai“, jūsų šeimoje, prisiminsite išsakytus žodžius. Pabandyk prisiminti savo šeimą. Pajusk jų įdiegtas vertybes. Paimk popieriaus lapą ir surašyk kaip puoselėsi savo šeimą, o atminty išlikę šie rašyti žodžiai bus kaip ,,paruoštukas“ židinio įteikimo ceremonijos metu.
Koks gali būti šeimos židinys?
Dažniausiai šeimos židinys įsivaizduojamas kaip molinis dirbinys į kurį dedama žvakė. Ir tai jokia naujiena, ar metų topas. Ypač rankų darbo židiniai yra originalūs ir žavūs savo išskirtinumu. Nors geriau pagalvojus, šeimos židinys gali būti paprasta žvakidė, bet svarbiausia yra tai, su kokia intencija jis yra perduodamas ir kokioj vietoj po šventės jis stovės tavo namuose.
Tad te šeimos židinio uždegimas Jūsų vestuvėse būna jautri ir graži akimirka! O jei tavo vestuvių šventė jau praeityje, tuomet komentaruose parodyk savo šeimos židinio nuotrauką. O gal gamini rankų darbo šeimos židinius? Parodyk savo darbus komentaruose!